Eğitim-öğretim dünyasının aynılığı, ilerlemeyip yerinde saymayı, bilim ve teknolojideki gelişmelerden uzak kalmayı kesinlikle kabul etmiyor. Bunu hem günlük  yaşamın herhangi bir alanında gerçekleşen yenilik ve güncellemeleri kendi dünyasına taşıyarak doğal yöntemlerle hem de müfredat değişimleri gibi mecburi kuralllarla yapıyor. Artık akıllı tahtaların olmadığı sınıf, akıllı telefon veya tableti olmayan öğretmen ve öğrenci kalmadı neredeyse. Teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi eğitimin de içinde yadsınamayacak bir yer edindi. Tüm bunlar, eğitim-öğretimin sürekli bir güncelleme, yenilik ve değişimlerle devam edeceğinin kanıtı. 

Çalışkan yayınları, bu gerçeğin farkında olduğu için size sunulan tüm ürünlerde yenilik ve güncellemeler, teknolojiye uygun program ve uygulamalar, sorunsuz iletişim ve hizmet için çözüm yöntemleri geliştiriyor, geliştirmeye devam edecek. 

Her öğrencinin öğrenebileceği bir yol vardır. Yaptığımız ürünler ve verdiğimiz hizmet süreçleri ile bu farklı yolları sunmaya çalışıor, öğrencilerin de kendilerini keşfedip kendi yollarını bulmasını hedefliyoruz. Bizler istiyoruz ki, bütün öğrenciler, öğrenmenin; eğiticimciler öğretmenin; okullar ve veliler de başarının tadına varsın ve mutlu olsun. Çünkü bizim için herkesin başarısı ve mutluluğu çok önemli.